Ginekologia onkologiczna

Specjalistów Ginekologii Onkologicznej definiuje się jako specjalistów z dziedziny Ginekologii i Położnictwa, którzy po odbyciu odpowiedniego kształcenia i po osiągnięciu szczególnej biegłości poświęcają się leczeniu nowotworów narządów płciowych. Posiadanie przez lekarza tej specjalizacji wskazuje na przebyte intensywne kształcenie, zdobyte doświadczenie i biegłość w rozpoznawaniu i leczeniu nowotworów kobiecych oraz obserwacji po terapii onkologicznej. Lekarze tej specjalności potrafią zorganizować i poprowadzić wielodyscyplinarny onkologiczny zespół lekarski oraz konsultują Pacjentki prowadzone przez Ginekologów i Położników.

Specjalista Ginekologii Onkologicznej jest przygotowany do przeprowadzenia operacji wszelkich nowotworów kobiecych:

  • Raka sromu
  • Raka pochwy
  • Raka szyjki macicy
  • Raka endometrium
  • Raka jajnika.

Lekarze tej specjalności posiadają również umiejętność prowadzenia leczenia systemowego (chemioterapii) nowotworów kobiecych narządów płciowych.

Pracujący u nas specjaliści ginekologii onkologicznej posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu kobiet chorych na nowotwory złośliwe narządu rodnego nabyte podczas pracy w Klinice Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W naszym gabinecie specjaliści ginekologii onkologicznej oferują dokładną diagnostykę obrazową USG narządu rodnego, USG piersi, Kolposkopie.
W uzasadnionych przypadkach przeprowadzają weryfikacje histopatologiczna podejrzanych zmian poprzez pobranie wycinków.
W zakresie leczenia operacyjnego oferują całościową opiekę poczynając od postawienia precyzyjnego rozpoznania, doboru zakresu i radykalności zabiegu, formy operacji endoskopowa (laparoskopia, hysteroskopia), laparotomia (klasyczne otwarcie powłok jamy brzusznej), operacja drogą pochwową, a co również bardzo istotne zapewniamy ciągłość opieki w warunkach szpitalnych.

W razie konieczności współpracujemy z specjalistami w zakresie Radioterapii, Urologii, Chirurgii.